212 Photography İstanbul 6. Yılında!
8 Ekim 2023 Pazar

212 Photography İstanbul 6. Yılında!

İstanbul'da gerçekleşen yılın en görsel etkinliklerinden biri 5 Ekim 2023'de yaklaşık 20 mekanda sergi, film gösterimi, çocuklar ve yetişkinler için atölyeler, konserler ve söyleşiler ile başladı . 

212 Photography İstanbul'un düzenlediği uluslararası etkinlikte pek çok sanatçının eserlerini farklı mekanlarda 5 Ekim - 15 Ekim tarihlerinde görmek mümkün, sergilerden bazıları 15 Ekim'den sonra da devam ediyor. 

Hem Avrupa, hem de Anadolu tarafında olan sergi mekanlarını hepsini gezmek isteyen fotoğraf ve sanat meraklılarının bir kaç gün ayırmaları gerekebilir.

Sergi mekanları;

Avrupa tarafında; Tophane-i Amire Sanat Merkezi, Saint Benoit Kilisesi, Akbank Sanat, Taksim Sanat, Anna Laudel Galeri,  Fotoğrafevi, Institut Français, Turkey Soho House (film gösterimi), Yapıkredi Bomontiada, Akaretler, Büyükdere35.

Anadolu tarafında; Müze Gazhane, Kadıköy Meydanı, Yeldeğirmeni Sanat, Moda İskelesi,  İstanbul Kitapçısı Kadıköy, Noks Art Space.

Tophane-i Amire Sanat Merkezi'nde ki Nick Brandt "The Day May Break" sergisi, sergi dışında halka açık olmayan Saint Benoit Kilisesi'nde yer alan "Evrenin Sessiz Gösterisi", Müze Gazhane'de sergilenen "Yaban Güllerinin Büyüdüğü Yerde" sergilerden bazıları.

Daha detaylı bilgi ve sergi girişlerine ücretsiz davetiye oluşturmak için  212 Photography İstanbul sayfasını ziyaret edebilirsiniz.