Blog

13 Ekim, 2023

Eylül Gezisi, Lizbon!

Avrupa'nın en batısında, yedi tepeli, bol yokuşlu, merdivenli bir başka güzel bir şehir olan Lizbon' u gezmek için biz Eylül ayını seçtik ! Hava sıcaklığının yürümek için ideal olduğu ve gün ışığının da bol olduğu aylardan Eylül' de Lizbon'da olmak için çok güzel!
08 Ekim, 2023

212 Photography İstanbul 6. Yılında!

İstanbul'da gerçekleşen yılın en görsel etkinliklerinden biri 5 Ekim 2023'de yaklaşık 20 mekanda sergi, film gösterimi, atölyeler ile başladı. 212 Photography İstanbul'un düzenlediği uluslararası etkinlikte pek çok sanatçının eserlerini farklı mekanlarda 5 Ekim - 15 Ekim tarihlerinde görmek mümkün, sergilerden bazıları 15 Ekim'den sonra da devam ediyor.
08 Ekim, 2023

Zeyrek Çinili Hamam

Zeyrek Çinili Hamam Müze Olarak Açıldı! Bizans' dan kalma sarnıç üzerine, İstanbul'un fethinden sonra Mimar Sinan tarafından yapılan Çinili Hamam müze olarak 30 Eylül 2023'de açıldı!
01 Ekim, 2023

Ekim, Festival Ayı!

İstanbul'da senenin, kültür ve sanat aktiviteleri anlamında en yoğun ayı tüm hızıyla başladı! Sizni için bu etkinlikleri listeledik. Festivallerden, sergilere, filmlere pek çok etkinlik küçükten büyüğe ilgilileri ile buluşuyor. Mutlaka herkese göre bir aktivite var! Bu renkli ayın zenginliklerini kaçırmayın!
30 Eylül, 2023

Wassily Chair

Bir tasarım klasiği Wassily Chair, yeniden adeta popüler oldu, modernizmin ikonik sembollerinden bu tasarımına artık pek çok moda çekiminde, dizilerde, filmlerde rastlamak mümkün.
20 Mayıs, 2023

Tasarım İkonları

Eames Sandalye ; sade ve iyi düşünülmüş tasarımları ile zamansız tasarımlar olarak tanımlanabilecek mid-century modern klasikleri, neredeyse ürünlerin bir asıra yaklaşan uzun bir yolculuğu olduğunu düşünürsek, aradan geçen onca yıla rağmen evlerimizin aranan ve sevilen mobilyaları oldular.